O společnosti

Společnost TRANSCARGO s.r.o. byla založena v polovině roku 1998 za účelem dodávek pohonných hmot do nově se tvořící skupiny ČSAD Havířov a.s., ČSAD Frýdek Místek a.s. a ČSAD Karviná a.s..Zatímco zpočátku byla její obchodní činnost zaměřena pouze na dodávky pohonných hmot do těchto vlastních ČSAD, v průběhu let 1998-2000 začala postupně dodávat pohonné hmoty i těm společnostem, které do skupiny ČSAD nepatřily. Dodávkami těmto externím subjektům se navýšil objem dodávek z původních cca 15 mil. litrů na cca 20 mil. litrů PHM měsíčně. To znamená roční prodej 250 mil. litrů.

V první dekádě nového tisíciletí obchodní činnost společnosti TRANSCARGO s r.o . posílila, zejm. díky jejím moravským zákazníkům, natolik významně, že se objem  dodávek dostal až k 200 mil. litrů PHM za rok.

Zásadním strategickou změnou, ke které došlo v polovině roku 2013 byl prodej společnosti TRANSCARGO s r.o. do skupiny ARMEX. Společnost TRANSCARGO s r.o. tím může synergicky využívat know how největšího privátního distributora v ČR, čímž se jí otevírají podmínky pro další rozvoj a navýšení objemu dodávek.

K tomu, že byla společnost TRANSCARGO s r.o. oslovena skupinou ARMEX bezesporu přispěla i skutečnost, že se historicky nikdy nepodílela na obchodování s nelegálními pohonnými hmotami a vždy se od tohoto nekalého obchodu, stejně tak jako společnost ARMEX Oil s r.o., distancovala.

 

Listiny


Mohlo by vás také zajímat

Top